У  нас  Вы  сможете  найти  всегда то,  о  чем  другие  молчат...                   Редакция принимает к опубликованию материалы, от солидарных с нами журналистов.    Наш адрес: [email protected].           Редакция оставляет за собой право публикации Ваших материалов.        Редакция не вступает в переписку с корреспондентами.       

Интеллектуальная поисковая система Nigma.ru
 
 
ВЛАСТЬ

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

 РЕАБИЛИТАЦИЯ  ЛЕНИНА

Тим, хто слідкує за політичним життям Одеської області відомо, який резонанс викликали в Одеській області та Україні заяви губернатора області Миколи Сердюка щодо необхідності виконання Указу Президента України Віктора Ющенко від 28 березня 2007 року «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні», боротьбі з комуністичною спадщиною та необхідністю демонтажу пам'ятників Леніна в Одеській області… Прокуратура з приводу демонтажу пам’ятників Леніну навіть порушила декілька кримінальних справ в районних центрах області. Згідно з відомостями деяких ЗМІ, губернатором області було надане протокольне доручення головам 6 районних державних адміністрацій – Миколаївській, Іванівській, Любашівській, Великомихайлівській, Кілійській та Ізмаїльській демонтувати до 1 вересня 2008 року пам’ятники Леніну, котрі знаходяться біля адміністративних будівель РДА.

На початку липня 2008 року пам'ятники Леніну знесли в смт Миколаївці. Зникли пам’ятники вождю у Великій Долині, Іванівці, Овідіополі. На черзі – пам’ятники в Кодимі та Балті.

А в Одесі головний пам’ятник Леніну – на Куліковому полі було знесено ще в серпні 2006 року. Його перенесли в парк імені… Ленінського Комсомолу.

В травні 2008 року Президент України Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної ради проект закону про ліквідацію символів тоталітаризму та комуністичного режиму в Україні. Виконуючи настанови Президента України губернатор Одеської області Микола Сер дюк на нарадах неодноразово наголошував  щодо необхідності перейменування вулиць з «комуністичними назвами» при цьому підкреслюючи,що « чиновники,призначені Президентом України повинні виконувати всі його укази,в тому числі,й по боротьбі з комуністичною спадщиною»,доручивши в найближчий час прийняти термінові заходи та прозвітувати про здійснену роботу. За все це він наразився на жорстку критику представників Комуністичної партії України.

Але, як виявилось з листа тимчасово виконуючого обов’язки заступника голови - керівника апарату обласної державної адміністрації – в Ананьївському районі Одеської області не виявлено пам'ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій. У населених пунктах Ананьївського району немає назв вулиць,площ, провулків, проспектів, парків та скверів,пов’язаних з такими особами». Хоча майже в кожному селі Ананьївського района та місті Ананьїв є пам’ятник та вулиці Леніна.

В той же час,відповідно до Інформації про хід виконання п.3 Указу Президента України від 28 березня 2007 року «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» за № 1208-07 від 18.07.2008 року за підписом начальника головного управління розвитку інфраструктури та енергозабезпечення Одеської облдержадміністрації «станом на 18 липня 2008 року перейменовано 51 топонімічну назву та демонтовано 20 пам'ятників в населених пунктах області». Зокрема,в цьому документі наголошується на тому,що  в Ананьївському районі перейменовано 4 вулиці та демонтовано 2 пам'ятника і він в цьому відношенні є одним з передових.

Згідно з листом Ананьївської райдержадміністрації за № 1731 від 01.08.2008 року за підписом голови Ананьївської райдержадміністрації Вєлкова В.М.» відповідно до листа райдержадміністрації до міського та сільських голів, сільськими радами району було проведено ряд заходів щодо виконання п.3 Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні».

Зокрема,Коханівською сільською радою прийнято рішення про перейменування в с. Коханівка вулиці Леніна на вулицю Сільську. Ананьївською Першою сільською радою було прийнято рішення про перейменування вулиці Леніна на вулицю Івана Виговського.

В с. Долинське прийнято рішення про перейменування вулиці Леніна на вулицю Централь ну. В с. Романівка – вулицю Калініна на вулицю Лісову. В. с. Жеребкове – вулиці Кірова на вулицю Молодіжна. В Ананьївському районі демонтовано 2 пам'ятника та 1 бюст,а саме:в м. Ананьєві демонтовано 2 пам'ятника В.Леніну,бюст Леніна демонтовано в с. Коханівка. Найближчим часом планується проведення демонтажу пам’ятника В.І Леніну в сільсьому Будинку культури с. Долинське».

Але, як виявилося після здійсненої перевірки цих відомостей депутатами Ананьївської районної ради,на виконання п.3 Указу Президента України від 28 березня 2007 року «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні», в Ананьївському районі не перейменовано жодної вулиці та не демонтовано жодного пам’ятника. Тобто,м’яко кажучи,на всіх владних рівнях було сказано неправду.

З того часу пройшло трохи більше півроку,і сьогодні як і до ведення в дію вищеназваного Указу Президента України,в місті Ананьїв Одеської області,на відстані 100 метрів від рай держадміністрації в парку імені Леніна,на вулиці Леніна знаходиться пам'ятник Леніну. Поряд знаходиться памятник Карлу Марксу та пам’ятник жителям міста,котрі «погибли в 1931 году в борьбе за коллективизацию сельского хозяйства»… Тобто тим, хто «колективізував» селян.

Керівний склад виконавчої «президентської» влади Ананьївського району – райдержадміністрації сьогодні складається з тих, хто здебільшого в часи «розвиненого соціалізму» та гегемонії тоталітарного режиму працював на керівних посадах ВЛКСМ та КПСС,під червоними прапорами котрої, як сказав Віктор Ющенко, і здійснювався Голодомор та політичні репресії в Україні. І саме вони сьогодні здійснюють в районі політику Президента України Віктора Ющенко щодо перейменування вулиць з «комуністичними назвами» та демонтують пам’ятники (на словах) – борються з комуністичною спадщиною,при цьому здійснюючи показові суботники з облаштуванням пам’ятника комсомольцям…

Отже, як стало відомо з офіційних листів високо посадовців Одеської облдержадміністрації, «в Ананьївському районі Одеської області не виявлено пам'ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій.

У населених пунктах Ананьївського району немає назв вулиць,площ,провулків,проспектів,парків та скверів,пов’язаних з такими особами»…, хоча за офіційними відомостями на виконання Указу Президента України "Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні" в Ананьївському районі Одеської області таки перейменовано 4 вулиці та демонтовано 2 пам'ятника Леніну (але насправді на виконання вищевказаного Указу в районі не перейменовано жодної вулиці та не демонтовано жодного пам’ятника!), а в Одеській області станом на 18 липня 2008 року вже було перейменовано 51 топонімічну назву та демонтовано 20 пам'ятників.

З цього листа обласних можновладців тепер нарешті стає зрозумілим,що «вождь та учитель», засновник Комуністичної партії,»під знаменами котрої»,як сказав Президент України Віктор Ющенко, «здійснювався Голодомор та політичні репресії» Володимир Ілліч Ленін до політичних репресій та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні таки не причетний…

Не зрозуміло лише одне:Чому ж тоді в Одеській області здійнявся такий галас, щодо перейменування вулиць та демонтажу пам’ятників?До чого тоді заяви можновладців щодо необхідності перейменування вулиць та демонтажу пам’ятників Леніну? Адже в Ананьївському районі Одеської області майже все залишилось так, як було у часи комуністичного режиму та тоталітаризму,з котрим нібито бореться влада:і вулиці з пам’ятниками залишились ті ж  і при владі майже всі ті ж самі…

Єдина різниця це те,що при сьогоднішньому тотальному декларуванні свободи слова та демократії в Україні,всі критичні матеріали в ЗМІ, котрі стосуються влади майже завжди залишаються без будь-якої реакції тієї самої влади…Треба визнати,що при радянській владі такого майже не було…

І якщо б мене,людину котра пропрацювала в органах державної влади вільної та незалежної України біля 15 років сьогодні спитали:»А яка ж здебільшого головна риса нинішньої влади в нашій державі на місцях?», то я, на підставі власних спостережень дій сьогоднішньої виконавчої «президентської» влади на деяких територіях відповів би двома словами: "беспрєдєл" та безкарність. І,як виявляється, Ленін тут ні до чого…

 

Сєдов Володимир,член національної Спілки журналістів

України,депутат Ананьївської районної ради.

13 листопада 2008 року

Тел. дом. 8-04863-21059

Тел. моб. 80675367803

 

P.S. Коли писалась ця стаття,то в ЗМІ області пройшла інформація щодо того, що губернатор Одеської області Микола Сердюк знову сказав, що пам’ятникам Леніну немає місця в Одеській області. Але це вже навіть і не смішно…

Володимр Седов, специально для Одесского Политикума

Читайте и смотрите в тему:

12.08.09 - ПОМАРАНЧЕВОЕ ПУШЕЧНОЕ МЯСО ИЛИ ЗАМЕТКИ «ПОМАРАНЧЕВОГО» экс-ГЛАВЫ РАЙГОСАДМИНИСТРАЦИИ

 
Интеллектуальная поисковая система Nigma.ru

ВЛАСТЬ

 
 

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

НАВЕРХ

Все права на информацию защищены  © "Одесский Политикум" 2008